המלצות וטיפים להערכות לשנה החדשה

מחבר: הנרי ביטון מנכל מטי גליל מערבי קריות 20-12-2012

 

1.      מיסוי, זיכויים ופטורים ממס

מומלץ להתייעץ מוקדם ככל האפשר עם מומחים לדבר (ראה חשבון או יועץ מס) המלווים את העסק כדי למקסם הטבות ולמזער נזקים.

2.      בנקים,תנאי אשראי,הלוואות ועמלות

לקראת השנה החדשה הבעל"ט ,כדאי מאוד לעשות סדר וארגון מחדש  לכל הפעילות מול הבנקים. לבדוק על מה וכמה אנחנו משלמים, לברר חלופות כדאיות בבנקים אחרים כולל החלפת אשראי יקר באשראי זול, לדרוש הנחות משמעותיות בעמלות, שימוש נכון בחסכונות מול אשראי והלוואות ועוד. בביצוע פעילות מקיפה כזאת ניתן לשפר באופן משמעותי את הבריאות הפיננסית של העסק להמשך פעילות תקינה. מומלץ להיוועץ במומחים/יועץ פיננסי/בנקאי הבקיא בתחום.(במטי ניתן לקבל ייעוץ כזה בסבסוד משרד התמת)

3.      מלאי

רצוי להקדים את ספירת המלאי כדי לבחון מלאים מיותרים או "מתים" ולהיערך למכירתם במבצעים מיוחדים לעיתים אפילו במחירי עלות כדי לייצר הכנסות ממקור בלתי צפוי. כמובן אם ניתן עדיף לבצע זיכוי או החלפת סחורה עם הספקים.

4.      בחינת רווחיות

בתחילת השנה מומלץ לשבת על הדוחות הכספיים הקיימים ולבחון רווחיות וכדאיות של המוצרים השונים וכן לבחון רווחיות של הלקוחות השונים. בהזדמנות זאת אפשר וכדאי לעשות רוויזיה בהוצאת מוצרים ולקוחות הפסדים מהפעילות ולמקד מאמץ במוצרים ובלקוחות רווחים.

5.      לקוחות וספקים

לקוחות

לכתוב מכתב לכל הלקוחות, להודות לכל אחד באופן אישי על כך שבחר לקבל שירות מכם ולהציע המשך שירות וכמובן מבצעים והזדמנויות חדשות. ללקוחות מרכזיים וחשובים כדאי להוסיף כי אתם רואים בהם לקוח מרכזי, אתם מודים להם על האימון ואף מציעים להם מבצע ושי מיוחד.

ספקים

בהזדמנות זאת כדאי לאתר מיהם חמשת הספקים הגדולים ביותר, להכין עבור כל אחד מהם ברכה שתכלול בין היתר את האמירה הבאה: בדקנו ומצאנו שאתם מהווים ספק מרכזי שלנו. אנחנו מודים לכם על כך ומבקשים להמשיך את הקשר העסקי בינינו ואף להרחיבו במידת האפשר, נשמח להיפגש ולדון על כך.

בפגישה שתהיה לבבית ובאווירה טובה כדאי לנצל את ההזדמנות ולבקש הקלות והנחות בתנאי התשלום ובמחירים.

6.      עובדים

מומלץ לעשות פגישת עבודה (אפילו בבית קפה) בה עובד יסכם את הישגיו, יביע את תחושותיו והערכתיו. בפגישה זו יקבעו היעדים האישיים של העובד/ת ביחס ליעדי הארגון. בהזדמנות זאת אפשר גם לדון על תוספת שכר ו/או בונוס לעובד/ת.חשוב להכיר בכך שהעובדים הם המשאב העיקרי של העסק ותרומתם יכולה להיות ענקית ככל שיחושו מוערכים וזוכים ליחס נאות.

חדשות ועדכונים

ארועי החודש